۱۴۰۱ دوشنبه ۱۷ مرداد
FA
دانشگاه اصفهان
یکصد وبیست و یکمین جلسه شورای دانشگاه اصفهان با حضور هیات رییسه جدید
یکصد وبیست و یکمین جلسه شورای دانشگاه اصفهان با حضور هیات رییسه و اعضای شورا، روز یکشنبه 21 آذر ماه سال جاری به صورت حضوری در محل سالن اجتماعات مهمانسرای دانشگاه برگزار شد.


یکصد وبیست و یکمین جلسه شورای دانشگاه اصفهان با حضور هیات رییسه و اعضای شورا، روز یکشنبه 21 آذر ماه سال جاری به صورت حضوری در محل سالن اجتماعات مهمانسرای دانشگاه برگزار شد.

به گزارش وب سایت خبریuinews  حجت الاسلام و المسلمین مستاجران مسئول نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ضمن تقدیر از تلاش های ارزنده مدیران وقت دانشگاه در راستای پیشبرد امور محوله اظهار داشت: جا به جایی مدیریت های دانشگاه، تحول جدیدی است که انشااله با بهره مندی از تجربه های مدیران گذشته و ظرفیت بالای مدیران جدید، بتوانیم شرایط بهتری را در دانشگاه شاهد باشیم.  

حجت الاسلام مساجران در ادامه با بیان روایتی منتصب به حضرت زینب(س) که از حضرت فاطمه زهرا(س) نقل شده تصریح نمود: هر عملی که برای خدا باشد و رنگ خدایی داشته باشد،در شریعت ما عبادت است. 

وی در ادامه افزود: حضرت زینب (س) می فرمایند: کسی که عملش را برای خدا انجام بدهد، خداوند بهترین مصلحتش را برای آن تقدیر می کند.عکسش هم این است که هر کسی عملش را برای خداوند خالص نکند ، خداوند به حال خودش رهایش می کند.

 

 شایان ذکر است، دکتر حسین هرسیج سرپرست دانشگاه اصفهان، نیز ضمن تشکر از روسای دانشکده ها و مدیران ارشد دانشگاه اظهار داشت:ما همه یک مجموعه و اعضای یک خانواده هستیم و هر کسی در این خانواده به عنوان عضوی از این مجموعه مسئولیت هایی دارد که باید به نحو شایسته ایفا کند . هر کدام از اعضا اگر آن گونه که باید کار خود را انجام‌ ندهند در نظام دانشگاه اختلال ایجاد می شود .

سرپرست دانشگاه اصفهان ضمن تاکید بر دانشگاه جامعه محور و تمدن ساز به تشریح سیاست های آموزشی،پژوهشی و فرهنگی دانشگاه اصفهان پرداخت و اظهار نمود:

نظام آموزش عالی هر کشور به عنوان عامل اصلی تحقق سیاست‌های توسعه اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی محسوب می شود. بر این اساس برای آن سه کارکرد اصلی: 1) تولید دانش و نشر و تسهیل کاربرد آن 2) تربیت نیروی انسانی 3) عرضه خدمات تخصصی در نظر می‌گیرند. در راستای این کارکردها از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی انتظار می‌رود که عملکردشان پاسخگوی نیازهای جامعه و زمینه‌ساز توسعه پایدار کشور باشد.

دکتر هرسیج ضمن تاکید برضرورت تعامل درون سازمانی و برون سازمانی بر تغییر و تحولات مدیریتی مبتنی بر جلب رضایت عمومی تاکید نمود.

وی همچنین به تشریح برنامه های  هفته پژوهش در دانشگاه اصفهان و ستاد استانی پرداخت و تصریح نمود: برنامه های هفته پژوهش با نواختن زنگ پژوهش برای آبادانی اصفهان با مشارکت نهادهای علمی در توسعه استان با حضور مسئولین استانداری، روسای دانشگاه ها و مدیران صنایع روز چهارشنبه 24 آذرماه ساعت 8:30 تا 10 صبح در ناحیه نوآوری دانشگاه اصفهان آغاز می شود.

گفتنی است در این جلسه ، بازنگری برنامه های درسی کارشناسی تحصیلات تکمیلی علوم زمین گرایش زمین ساخت، برنامه درسی کارشناسی مهندسی برق، برنامه درسی کارشناسی مدیریت دولتی، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی، برنامه درسی کارشناسی ارشد روانشناسی و آموزش کودکان استثنایی و برنامه درسی دکتری روابط بین الملل ارایه و مورد تصویب قرار گرفت.  همچنین گزارشی درخصوص آخرین وضعیت واکسیانسیون کارکنان و اعضای هیات علمی ارایه شد.

 
 
 
 

 

تاریخ:
1400/09/22
تعداد بازدید:
2979
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal