۱۴۰۰ سه شنبه ۲۷ مهر
FA
دانشگاه اصفهان
انتخاب طرح عضو هیات علمی دانشگاه اصفهان به عنوان طرح‌ برتر جشنواره طرح‌های پژوهشی دانشگاهی
طرح دکتر حمیدرضا فلاح عضو هیات علمی دانشکده فیزیک دانشگاه اصفهان با عنوان "بررسی و تحلیل اثر پارامترهای لایه نشانی بر خواص الکتریکی، حرارتی و ترمواپتیکی پوشش‎های آلومینیومی روی زیر لایه پلیمری" در جشنواره طرح های پژوهشی دانشگاهی به عنوان طرح برتر معرفی و رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

طرح دکتر حمیدرضا فلاح عضو هیات علمی دانشکده فیزیک دانشگاه اصفهان با عنوان "بررسی و تحلیل اثر پارامترهای لایه نشانی بر خواص الکتریکی، حرارتی و ترمواپتیکی پوششهای آلومینیومی روی زیر لایه پلیمری"  در جشنواره طرح های پژوهشی دانشگاهی به عنوان طرح برتر معرفی و رتبه سوم را به خود اختصاص داد.

به گزارش وب سایت خبری uinews این طرح در حوزه کنترل حرارت پژوهشکده مواد و انرژی پژوهشگاه فضایی ایران تعریف شده است. ماموریت این حوزه، طراحی و ساخت المان‌های کنترل حرارت فضایی نظیر لوله حرارتی، رایاتور، عایق حرارتی، بازتاب دهنده خوشیدی، پوشش حرارتی و... است.

عایق‌های حرارتی چندلایه (MLI) متشکل از چندین لایه فیلم پلیمری لایه‌نشانی شده مختلف است که در بین آن‌ها جداکننده‌های توری شکل قرار گرفته و با استفاده اتصال‌دهنده‌های مختلف به یکدیگر و تجهیز مربوطه متصل می‌شوند.

شایان ذکر است، هدف از توسعه این محصول، کنترل شار حرارتی دیواره و اجزای ماهواره و تجهیزات مرتبط با آن از طریق کنترل تشعشع حرارتی است. دستیابی به پوشش مناسبی که علاوه بر قابلیت کار در محیط مرتبط، دارای خواص سطحی مناسبی نیز باشد؛ بزرگترین چالش در توسعه این عایق‌ها است. در این طرح، پوشش‌دهی توسط روش رسوب فیزیکی بخار (PVD) با تکنیک تبخیر حرارتی، آلومینیوم بر روی فیلم پلیمری پلی اتیلن ترفتالات با ضخامت 13 میکرومتر انجام شد در نهایت پارامترهای پوشش‌دهی بر اساس خواص ترمواپتیکی، آنالیزهای ساختاری، ارزیابی حرارتی و نیز آنالیز الکتریکی مورد بهینه‌سازی قرار گرفته است.


بنابرگزارش مذکور، ............................
 
برای مطالعه این خبر بر روی لینک کلیک نمایید. 
تاریخ:
1400/03/23
تعداد بازدید:
2681
منبع:
دانشگاه اصفهان
آدرس: اصفهان، میدان آزادی، دانشگاه اصفهان
کدپستی: 8174673441
E-mail: Info[at]ui.ac.ir
تلفن: 2640-03137932128 تلفکس: 03136687396
Powered by DorsaPortal